כל תקופת חיפוש עבודה מגיעה לשיאה בראיון העבודה. לא משנה אם הרעיון נעשה מול חברת השמה או בכיר בחברה המגייסת, תמיד עולים חששות וספקות: מה להגיד, איך להציג ואיך ניתפס בעייני המראיין. ככל שהמשרה נחשקת בעיננו יותר, כך מידת החשיבות שלה גדולה יותר עבורנו.

אחת התהיות המרכזיות בבוקר יום ראיון העבודה היא – איך כדאי להתלבש לראיון העבודה? הרי ידוע לכל שלבוש הוא חלק בלתי נפרד מהרושם הראשוני שלנו. כשאנחנו רואים אדם לבוש באופן מסויים הדבר משפיע על התרשמותינו בין אם במודע ובין אם לא. לרושם הראשוני יש משקל גבוה שכן, הוא משפיע ישירות על ההחלטה האם להתקדם איתנו כמועמדים או לא.

אנחנו אוטומטית מיחסים לו תכונות או מעמד מסויים, ובאותה הדרך, אחרים מיחסים תכונות, מעמד וסטראוטיפים אחרים כלפינו, לפי הלבוש שלנו.

מלבד הרושם הראשוני, לבוש תורם גם להרגשתנו הכללית, לנינוחות שלנו ולביטחון שלנו במעמד הראיון. כשאנחנו לובשים פריט שאנחנו אוהבים או מרגישים שאנחנו נראים באמצעותו טוב יותר, על פי רוב יש לכך תוצאות והשפעה גם על מצב הרוח שלנו.

אז נכון שאולי הפיג’מה הפרוותית שלכם היא הפריט הכי נוח ונעים שיש לכם בארון, ואולי בשמלה מהחתונה של אחותך את מרגישה הכי נוצצת בעולם, אך אלו כמובן ממש לא המלצותנו ללבוש בראיון העבודה. אם כך, מה כן?

לבוש מסודר שאופייני למשרה אליה אתם מתראיינים

אין צורך לצאת מגדרכם לכבוד ראיון העבודה, אך חשוב להראות טוב ובאופן מכבד. חשבו מהו המסר והרושם שאתם רוצים ליצור בעיני המראיין ובהתאם לכך תתלבשו.
הקפידו לבחור בבגדים נקיים ונוחים. אם יש צורך, גהצו את הבגדים, וודאו שאין חורים וכתמים בפרטי הלבוש והשתדלו להתאים את הנעליים.

לבוש בצבעים ניטרליים ובגזרה והדפסים סולידיים

חולצת הוואי צבעונית עם עלים ופרחים כדאי להשאיר בארון להזדמנות אחרת, הרי לא הייתם רוצים שהיא תמשוך את כל תשומת הלב, נכון?
השקיעו מעט מחשבה בגזרה ובהדפסים של פרטי הלבוש אותם אתם מעוניינים ללבוש לראיון, השתדלו ללבוש בגדים סולידיים ורגועים יחסית על מנת שאלו לא יהיו במרכז הפוקוס. ואם כבר בחרתם בצבע נועז ובולט, היו מודעים

למסרים שהוא משדר, למשל:
צבע אדום – מעורר יותר רגש
צבע צהוב – מעביר מסרים של שמחת חיים ותקווה
צבע שחור – משדר קשיחות ורצינות
צבע כחול – משרה רוגע ומקרין אמינות

לסיכום, דעו לכם, כי חברת השמה מעצם עיסוקה ומיומנותה, בוחנת בתשומת לב את הנראות שלכם, בפרט בתפקידים הכוללים קשר פרונטלי עם לקוחות, לדוגמא בתפקידי מכירות של ציוד רפואי, בתעמולה רפואית ונציגי אפליקציה. לכן, חשוב להשקיע כמה דקות של חשיבה במראה החיצוני שלכם, כי “אין שני לרושם ראשוני”.

בהצלחה בראיון!

בברכה,
רונית קור צור,
בעלת חברת תוצאות – ייעוץ והשמה

1 (14)

מאמרים נוספים שכדאי לקרוא

מחפשים עבודה?

אנחנו מזמינים אותך לעיין במאגר משרות דרושים שלנו, המתעדכן מידי שבוע במשרות חדשות, לפי תחומי ההתמחות שלנו: משרות פארמה, משרות ביוטק, משרות כספים ופיננסיים, משרות לכלכלנים וכן משרות של מכירות, שיווק וייעוץ בענף הרפואי.