ראיון עבודה בתקופת קורונה

תקופת הקורונה הביאה איתה תנודות רבות בשוק העבודה. בעוד בחברות ובארגונים בענפים מסויימים מפטרים ונכנסים למעיין מצב קיפאון של גיוס עובדים חדשים, בענפים אחרים ישנן משרות חדשות שנפתחות לגיוס, התרעננות בצוותי כוח האדם ותחושת יציבות גדולה יותר מאשר היתה לפני תקופת הקורונה.

התקופה הזו הביאה הרבה שינויים בשוק העבודה לא רק מצד המעסיקים, אלא גם מצד העובדים. ישנם עובדים רבים שנאלצו לשנות את מקום עבודתם או תפקידם בהתאם לרמת הסיכון שלהם, מצבם הבריאותי או סיבות אחרות. אחרים, בחרו דווקא במצב זה, לשנות, להעז ולבחור בשינויים במקום העבודה ובקריירה שלהם. גם השינויים האלו משפיעים כמובן על שוק העבודה ופותחים בפני קהל מחפשי העבודה – הזדמנויות למשרות חדשות ומגוונות.

כל אלו, מובילים גם חברות ייעוץ והשמה לעשות התאמות, בניהן גם אנחנו "תוצאות", נאלצים להתאים את עצמנו להגבלות ולשינויים הרבים הנדרשים על מנת להמשיך ולתת את שירותנו לחברות שנעזרות בנו לצורך גיוס עובדים חדשים ולמועמדים בשלב חיפוש עבודה חדשה.

דווקא בתקופה זו, בשל כל התנודות בשוק העבודה, לכל משרה פונים יותר מועמדים ולכן, חברות וארגונים רבים מעדיפים שחברות ייעוץ והשמה יסייעו בידם בתהליך של גיוס עובדים חדשים למשרות שנפתחות אצלכם וזאת כדי לחסוך זמן של סינון ומיון המועמדים הרלוונטיים.

איך מתקיים תהליך חיפוש עבודה בזמן הקורונה?

כמו בכל זמן אחר, חיפוש עבודה חדשה דורש מעקב יומי על לוחות דרושים שונים, אתרי דרושים ובהם לוחות דרושים של משרות חדשות וכמובן קבוצות רלוונטיות ודפים ברשתות החברתיות (פייסבוק, לינקדין, אינסטגרם) המפרסמות משרות חדשות בתחומים השונים כמו למשל משרות ביוטק ופארמה או משרות בתחום הפיננסי. המעקב היה גם לפני תקופת הקורונה באונליין – באתרי האינטרנט בעיקר ולכן, בהיבט זה אין כלל שינוי.

איפה כן מורגש השינוי? – באופי הגיוסים וכן בתהליך של ראיון עבודה מול חברות ייעוץ והשמה או מול החברות המגייסות.

איך מקיימים ראיון עבודה בתקופת הקורונה ?

בשל הרצון לקיים שגרה גם בתקופה זו, גם בזמן סגר או בידוד, ראיונות עבודה עברו להיות גם הם מקוונים – אונליין. רבים מהראיונות עברו להתקיים בזום או בשיחות וידאו.

הייתרון במשמעותי עבור המועמדים, הוא שתהליך חיפוש עבודה חדשה הופך קל ופשוט יותר. אין צורך לנסוע ולהשקיע זמן ומשאבים בכל ראיון עבודה. אפשר לקיים את ראיון העבודה בכל זמן ומכל מקום. זו אחת הסיבות שבגללה גם עובדים בעלי משרות יציבות בוחרים לרענן את תחום העיסוק שלהם ולנסות את מזלם בדרך חדשה, תוך כדי עבודתם הנוכחית. הנוחות בקיום ראיונות עבודה אונליין בשיחת וידאו מקלים ומפשטים את כל התהליך.

ראיון עבודה בשיחת וידאו נקבע כמו כל פגישה פרונטלית אם הייתה מתקיימת, באופן יזום ומתואם מראש, לכן ניתן ורצוי להיערך אליו מראש. הראיון כולל על פי רוב את אותן השאלות ואת אותו תהליך ואופי כמו גיוס עובדים מסורתי.

 

הטיפים שלנו:

  • התייחסו לתהליך ברצינות. ראיון עבודה בזום או בשיחת וידאו הוא ראיון לכל דבר
  • לעיתים בשל העדר הקרבה הפיסית ראיון זום מקשה על החיבור האישי
    אנחנו שומעות לא פעם מעומדים שמעדיפים להגיע לפגישה אישית
  • הקפידו להביא אנרגיות טובות ופתיחות לפגישה
  • הקפידו להתלבש בהתאם כפי שהייתם מתארגנים לראיון פרונטלי
    שיער פרוע או פיג'מה גם אם אתם בבית, לא עושה לכם שירות ואין הנחות בעניין זה
  • דאגו שתהיה לכם מספיק סוללה לשיחה ארוכה במחשב או בטלפון הנייד
  • התאימו את המרחב בו מתקיים ראיון העבודה כך שיהיה בסביבה נוחה, מכבדת, שקטה ורגועה.

 

שיהיה לכם המון בהצלחה!

 

בברכה,
רונית קור צור
בעלת חברת תוצאות ייעוץ והשמה

תוצאות

מחפשים עבודה חדשה?

אנחנו מזמינים אותך לעיין במאגר משרות דרושים שלנו, המתעדכן מידי שבוע במשרות חדשות, לפי תחומי ההתמחות שלנו: משרות פארמה, משרות ביוטק , משרות כספים ופיננסיים, משרות לכלכלנים וכן משרות של מכירות, שיווק וייעוץ בענף הרפואי.

עוד מאמרים וטיפים שכדאי לקרוא:

איך להתכונן לראיון עבודה טלפוני – טיפים והמלצות

חברות וארגונים רבים כבר אימצו את שיטת המיונים בה ראשית מקיימים ראיון טלפוני מקדים וקצר ורק לאחר סינון ראשוני מזמנים לראיון פרונטלי. הייתרון הוא חיסכון בזמן ומשאבים. החיסרון הוא שלפעמים בגלל טעויות שטויות מפספסים מועמד פוטנציאלי שיכל להיות עובד מושלם לתפקיד המבוקש…

8 השאלות הכי מאתגרות בראיונות עבודה – ואיך עוברים אותן בשלום

כל מי שהיה ביותר מראיון עבודה אחד בחייו, יודע שכל ראיון הוא שונה. כל מראיין, אפילו באותו מקום עבודה, יש לו גישה שונה, שאלות שונות ודרכים שונות למצוא את האחד או האחת לתפקיד אליו הוא מקיים גיוס עובדים ועדיין, ישנן שאלות בראיון עבודה שנוטות לחזור על עצמן, חלקן מאתגרות מאוד ותפקידן "להכניס את המרואיין לפינה", לראות כיצד הוא מתמודד איתן, עם מצבי לחץ ועם מצבים לא נעימים שקרו או עלולים לקרות במהלך עבודתו…